
Video
Poseben pečat naši šolski prireditvi ob 30. obletnici plebiscita je dal predsednik Republike Slovenije gospod Borut Pahor, ki je dejavno sodeloval pri osamosvojitvi naše države. V video sporočilu je sočutno nagovoril naše učenke in učence, ki so od šolanja na daljavo že precej utrujeni. Predsednik Borut Pahor se je odzval na pismo naše učiteljice, ki ga je povabila, da postane del posebne prireditve in da na svoj način vstopi v naše domove, ki so v zadnjem letu postali velike učilnice na daljavo.
Zadnji šolski dan v tem čisto drugačnem letu 2020 smo pripravili prireditev preko videokonference. Učenci in učitelji so jo ustvarjali in spremljali od doma. Pred nami so trije lepi in pomembni prazniki, božič in novo leto nas bosta okrepila za prihodnost, dan samostojnosti in enotnosti pa nas bo spomnil, kako smo bili pred točno tridesetimi leti kot narod neomajni, trdni, enotni in odločeni, da postanemo samostojni. Da je prireditev postala zgodovinska za našo šolo, je poskrbel predsednik države Borut Pahor, ki se je odzval na pismo naše učiteljice in učenke in učence spodbudil: »Naj vas spremljata pogum in optimizem.« Danes živimo sanje mnogih rodov, zato smo z učenci v filmu pripravili zgodovinski pregled dogodkov. S prijaznim nagovorom nam je voščila ravnateljica Karla Krajnik, s pesmijo pa člani šolskega benda. Čisto posebno leto smo sklenili s čisto posebnimi željami – naj se šolska vrata nikoli več na ta način ne zaprejo in naj se počitnice nikoli več zaradi bolezni ne podaljšajo. Zaželeli smo si zdravja in da se čim prej srečamo.
Sreče in zdravja v prihajajočem letu vam želi šolski bend s pesmijo Novo leto.
Ob koncu koledarskega leta je vse otroke in starše nagovorila in spodbudila tudi naša ravnateljica, mag. Karla Krajnik.
V petek, 4. 12. 2020, smo v sodelovanju s CŠOD Radenci za naše devetošolce izvedli tehniški dan Animirani film z naravnimi materiali. V posnetku si lahko ogledate izbor nekaterih najboljših izdelkov, ki so dosegli največje število možnih točk po vnaprej določenih kriterijih mentoric.
Predavanje za starše devetošolk in devetošolcev.
V ponedeljek, 7. 10. 2019, smo pripravili uvodno prireditev ob sprejemu učiteljev gostov iz partnerskih šol v programu Erasmus+ iz Islandije, Turčije, Litve in Španije.
V ponedeljek, 2. septembra, so se odprla vrata OŠ Cvetka Golarja. Skoznje so prvič pogumno zakorakali tudi prvošolci. Šolsko torbo so prvi dan pustili doma in si v družbi svojih staršev ogledali igrico Pika Nogavička. Pripravili so jo učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet Umetnost.
V petek, 10. maja 2019, smo imeli prireditev ob končani bralni znački. Obiskala sta nas dr. Igor Saksida in Rok Terkaj - Trkaj. Pripravila sta nam izvrsten glasbeno-literarni nastop z naslovom Kla kla klasika.
Zaključna prireditev projekta Cvetko/Unesco ima talent 2019.
Gorska reševalna služba Škofja Loka v tem letu praznuje 40 let delovanja. Okrogla obletnica je lepa priložnost za praznovanje. Ker imajo reševalci prostore blizu naše šole, smo bili veseli, da so nas povabili k sodelovanju, saj smo skupaj pripravili lep kulturni program. Prireditev je potekala v soboto, 17. 11. 2018, v Sokolskem domu.
Igrico Zvezdica zaspanka smo prvič zaigrali na sprejemu naših prvošolcev v ponedeljek, 3. 9. 2018. Nastopili so: - Zvezdica zaspanka: Manca Novljan - Boter mesec: Žiga Križnar - Komet repatec: Anuša Bohinc - Razbojnik Ceferin: Maša Justin - Zvezdogled: Lara Arsič - Sladoledar: Matija Jemc - Zvezdici: Eva Reven in Lucija Jemc Scenarij in režija: Jasna Camlek Kostumografija in scenografija: Marta Starman Tehnična izvedba: Metod Stanonik in Andrej Novljan
Pri nemščini ni nikoli dolgčas. Učenci 7. razreda so se odločili, da ponovijo in hkrati ovekovečijo snov preteklih ur. Tako je nastal kratek video Unsere Deutschklasse, v katerem so predstavili sebe in našo šolo. Scenarij: učenci 7. razreda s pomočjo učiteljice Jane Crnkovič Montaža: Matic Kamin in Nace Triler
Igrica, ki so jo za zaključek šolskega leta pripravili učenke in učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet Umetnost - gledališka dejavnost (2. skupina).
Igrica, ki so jo za zaključek šolskega leta pripravili učenke in učenci, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet Umetnost - gledališka dejavnost (1. skupina).
V šolskem letu 2017/2018 je spletna stran SAFE.SI organizirala nagradni natečaj za učence osnovnih šol vseh triad, ki so lahko sodelovali na različne načine - z likovnimi izdelki, infografikami/miselnimi vzorci in videi. Na SAFE.SI video natečaju OBNAŠANJE IN KOMUNICIRANJE NA SPLETU – LEPO JE, ČE SI NA SPLETU PRIJAZEN! je sodelovala tudi naša šola. Posneli smo kratek film z naslovom Ne bodi teslo, pazi na svoje geslo. Bistveno sporočilo filma je, da če na javnem ali domačem računalniku naletiš na odprt profil druge osebe, takoj to osebo odjavi iz računa in v nobenem primeru ne brskaj po njem. Objavljanje v imenu drugih ali predstavljanje, da smo nekdo drug, pomeni krajo identitete. Podatki o filmu: Igrajo učenci 8. razreda, ki so pri slovenščini v 2. skupini, scenarij in režija Mateja Feltrin Novljan, snemanje Anika Kržišnik, 8. b in Dane Jemc, 9. a, montaža Dane Jemc, 9. a, mentor Andrej Novljan.
Film A je Ivan doma? ima okvirno zgodbo. Trije fantje: Dane, Karlo in Jan so prijatelji, ki jim razlike v letih ne predstavljajo ovire, ampak bogastvo. Dane veliko ve, Karlo in Jan mu z veseljem prisluhneta, vsi trije pa si želijo doživeti zanimivo dogodivščino. Ker je Cankarjevo leto, se odpravijo v Ljubljano v Cankarjev dom. Zanimivo se jim zdi, da ima Ivan Cankar poleg svojega groba in leta, ki ga praznujemo letos, tudi dom, ki ga za časa zrelega življenja v resnici ni imel. In kaj jih vodi tja? Vedoželjnost in nagajivost. Zanima jih, kako se bodo na njihovo vprašanje: »A je Ivan doma?« odzvali vratarji, ki jih bodo srečevali na različnih vhodih in hodnikih. A tudi vratarji niso bili od muh, dobro so igrali svojo igro in fante pošiljali v različne dvorane, kjer so veliko izvedeli o samem življenju Ivana Cankarja, si ogledali risanko po njegovi predlogi in dramsko uprizoritev Urškinega Povodnega moža in Rozmanove Urške. Na koncu so bili hvaležni vsem vratarjem, saj so v Cankarjevem domu doživeli veliko. A nekaj bi vendarle radi »ušpičili«. In so.
Vabilo k ogledu posnetka koncerta Potujoča muzika 2017 v ponedeljek, 1. januar 2018, ob 10.20 na RTV SLO 2.
Naš eksperiment “Kobaltove rožice” je bil izbran med dvajset najboljših. Dane Jemc se je odlično odrezal s posnetkom poskusa. Zala Šink Madjar In Nika Jenko pa sta poskus izvedli pred množico tekmovalcev, mentorjev, pred novinarji Planet TV in seveda pred strokovno komisijo, ki je poskuse in izvedbo ocenjevala. Komisija je “kobaltove rožice” nagradila s srebrnim priznanjem.
OPB 4 je pod mentorstvom učiteljice Kristine Marjanović v okviru dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD) posnel tudi ples.
OPB 4 je pod mentorstvom učiteljice Kristine Marjanović v okviru dnevov evropske kulturne dediščine (DEKD) posnel pesmico.
V petek, 1. 9. 2017, so se odprla vrata OŠ Cvetka Golarja. Skoznje so prvič pogumno zakorakali šolskim dogodivščinam naproti tudi prvošolci. Šolsko torbo so prvi dan pustili doma in si v družbi svojih staršev ogledali gledališko predstavo Piki Jakob, ki so jo za njih pripravili učenci neobveznega izbirnega predmeta umetnost pod mentorstvom gospe Jasne Camlek. Za tehnično podporo je s pomočjo mentorja Andreja Novljana poskrbel Dane Jemc, igrico pa je posnel Lenart Stanovnik.
Film učencev OŠ Cvetka Golarja. Posnet po zgodbi iz knjige Grajski strah pisatelja Bogdana Novaka.
V letošnjem šolskem letu je že četrto leto zapored na naši šoli potekal projekt Cvetko ima talent. Cvetko ima talent je zabavna prireditev, na kateri se predstavijo učenci naše šole s talentom v katerem koli žanru ali spretnosti. To je petje, ples, igranje na inštrument, imitacija ali kar koli drugega, vodijo pa ga učitelji Jasna Camlek, Klementina Tominšek in Andrej Novljan. Smo pa ponosni, da je projekt z letošnjim šolskim letom postal nacionalni Unescov projekt. To pomeni, da smo šolam predstavili naš projekt in vsem zainteresiranim omogočili skupno srečanje. Na tem zaključnem dogodku so se predstavili vsi »zmagovalci« šol, ki so ga šole izbrale tekom leta. Cilji projekta so sodelovanje, strpnost in sprejemanje drugačnosti.
Kako mladi vidijo odgovorno in varno rabo spleta? Kaj si osnovnošolci sploh predstavljajo pod temi pojmi oz. kako se dejansko soočajo s potencialnimi spletnimi nevarnostmi in težavami. Na vsa ta vprašanja so poizkušali odgovoriti tudi naši devetošolci Nejc Finžgar, Matic Bertoncelj in Matija Krajnik, ki so sodelovali na SAFE.SI nagradnem video natečaju. Njihov izdelek z naslovom Anketa o družbenih omrežjih je med nagrajenimi izdelki letošnjega SAFE.SI nagradnega natečaja. V sredo, 17. 5. 2017, se bodo zato udeležili zaključnega dogodka v Ljubljani, kjer bodo prejeli nagrado. Iskrene čestitke.
Igrico Peter Klepec so zaigrali učenci 5. razreda, ki obiskujejo neobvezni izbirni predmet Umetnost: Lara Arsič, Anuša Bohinc, Neža Jesenovec, Žiga Križnar, Lea Mlinar, Manca Novljan, Eva Reven. Njihova mentorica je Jasna Camlek.
Božično novoletna prireditev 2016